[O1] Nowy nabytek i kilka problemów (migacze, prędkościomier

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mobi84
    Classic
    • 2013
    • 7

    [O1] Nowy nabytek i kilka problemów (migacze, prędkościomier

    Zamieszczone przez R(+)ammsPaul
    wystarczy oderwać ?
    dokladnie - póżniej ew klej pozostały doczyscic i gotowe
  • MastaFantasta
    Classic
    • 2011
    • 3

    #2
    [O1] Nowy nabytek i kilka problemów (migacze, prędkościomier

    Witam serdecznie. Stałem się posiadaczem Skody Octavi kombi z silnikiem 1.6 która jest w bardzo dobrym stanie - niestety ma kilka drażniących problemów. Poszperałem po Waszym forum i o ile sprawę migacza trochę mi rozjaśniło to problem z prędkościomierzem jest nazwał bym to niecodzienny ale do rzeczy. Po wrzuceniu kierunku (prawy czy lewy) wszystko pięknie działa aż do momentu jego wyłączenia. Wtedy zaczyna się kanonada (chyba) przerywacza - stuka sam przekaźnik (kierunki nie migają) - pytanie czy to przerywacz a jeżeli tak to gdzie go znajdę? Druga sprawa jest nawet jak dla mnie dziwna - kiedy jadę dajmy na to 100km/h prędkościomierz wskazuje prawidłowo ale wystarczy że puszczę gaz i wskazówka opada do zera??!!? Czy zanim zacznę rozkopywać pół auta są jakieś "sztuczki" które pomogą mi w diagnozie i możliwej naprawie? Mam możliwość podjechać do warsztatu podpiąć pod komputer ale zanim wydam kolejną stówę chciałbym mieć pewność że zrobiłem wszystko co mogłem we własnym zakresie.
    Pozdrawiam

    Komentarz

    • zm3791
      Classic
      • 2010
      • 30

      #3
      przekaźnik masz razem z włącznikiem awaryjnych, problem może też być z włącznikiem zespolonym (pod kierownicą)

      Komentarz

      • guajava
        Rider
        • 2010
        • 343

        #4
        Re: Nowy nabytek i kilka problemów (migacze, prędkościomier

        Zamieszczone przez MastaFantasta
        100km/h prędkościomierz wskazuje prawidłowo ale wystarczy że puszczę gaz i wskazówka opada do zera??!!?

        tylko prędkość?

        czy wszystkie wskazówki np paliwo, temp?
        "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

        Komentarz

        • MastaFantasta
          Classic
          • 2011
          • 3

          #5
          Tak tylko prędkość , nie zauważyłem żeby którykolwiek inny wskaźnik "wariował" - czy to powoli koniec zegarów?

          Komentarz

          Pracuję...